Úvod > O nás > Poslání a vize školy

Poslání a vize školy

Obec Malá Morávka leží v údolí obklopeném lesy na území Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Toto prostředí dává možnost dětem každodenního přístupu do přírody a využití pohybových a poznávacích aktivit v přírodě (vycházky do okolí, do lesa, do hor, lyžařská škola, sáňkování, výlety apod.). Ve všech ročních obdobích získávají děti nové poznatky o svém okolí, o lese, zvířátkách a své obci. Charakter aktivit v MŠ směřuje k návratu k přírodě, k člověku a přirozenosti člověka, k budování plnohodnotných vztahů mezi dětmi i dospělými. Již několik let se věnujeme obnově lidové slovesnosti a lidových tradic. Hlavním úsilím pedagogických pracovnic je podnítit v dětech touhu poznávat okolní svět a rozvíjet ji v hluboký a trvalý vztah k přírodě, který se v pozdějším věku přemění v chuť a dovednost přírodu chránit. Ve výchovně vzdělávací činnosti chceme využít zejména prožitkové učení, kdy děti budou prakticky hledat cesty k řešení ekologických problémů na základě praktických zkušeností, dovedností a prožitků. Cílem naší mateřské školy je připravit dítě na další životní cestu všestranně rozvinuté, tvořivé ve všech oblastech, samostatné, zdravě sebevědomé a ctižádostivé, zvídavé, odpovědné za své chování, se širokou slovní zásobou, které si bude vážit svého zdraví a zdravého životního prostředí.

Sobota Skoro jasno 20/8 °C
Neděle Skoro jasno 24/8 °C