Úvod > O nás

O nás

Součástí školního areálu je zajímavá přírodní zahrada s environmentálními prvky a venkovní učebnou. Nedaleko naší mateřské školy se nachází víceúčelové hřiště, park s  klidovou zónou, kaštanová alej, z východní i západní strany to nemáme daleko do lesa a volné přírody.

Kapacita školy je 40 dětí, v současné době je MŠ jednotřídní, do smíšené třídy se přijímají děti od tří do šesti let a děti, kterým byl povolen odklad školní docházky. Za určitých podmínek přijímáme i děti dvouleté, v MŠ pomáhá s malými dětmi již několik let chůva. O prázdninách 2015 jsme vybudovali z dotačního programu novou přírodní zahradu, jejíž dominantou je venkovní učebna s osvětlením a dětským sedacím nábytkem. Dále se na zahradě nacházejí akátové balanční prvky pro děti, přírodní pískoviště, šeptanda, bylinková spirála, užitkové i okrasné záhonky, skleník na pěstování zeleniny, interaktivní naučné tabule, smyslový chodníček, kůlna na nářadí, ohniště s lavičkami a malé fotbalové hřiště. Tyto prvky jsou esteticky doplněny okrasnou výsadbou, ovocnými stromy a keříky, kamenným chodníkem, budkami pro ptáčky. U hlavního vchodu vítají děti větrníky v podobě ptáčků. Přírodní zahrada je ohraničena laťkovým i živým plotem z rozmanitých druhů okrasných keřů. Celý školní areál působí příjemně a vhodně zapadá do architektury jesenické obce.

Sobota Skoro jasno 20/8 °C
Neděle Skoro jasno 24/8 °C